Mūsu stāsts

Uz šodienu vairāk nekā desmit tūkstoši klientu izmanto Isolta pakalpojumus, kaut gan savā biznesa ceļā mēs saskarāmies ar visa veida pagriezieniem: mūsu pirmie biroji atradās cauruļu noliktavā! Katras kompānijas izaugsmes stāsts ir ļoti būtisks, un mēs neesam izņēmums. Šeit mēs gribētu padalīties ar Tevi ar savu stāstu.

Spērām pirmo soli biznesā 2001. gada augustā. Bērnības draugi Mikko Salo un Mikko Ilomeki, kas uz to laiku bija 20 gadus jauni, dzīvoja pasaulē, kurā internets kļuva arvien izplatītāks un pieejamāks. Rēķinu izrakstīšanas programmatūras bija neērtas, dārgas un tajās bija pārāk daudz funkciju priekš mazā biznesa. Divi draugi izgudroja jaunu lietotni, kas vienlaikus bija ērta, izskatījās pievilcīgi un uzņēmēji varētu viegli piekļūt tajā tiešsaistē.

Pirmās programmatūras versijas bija pielāgotas dažām HVAC kompānijām. Duets strādāja no savu māju birojiem, kad pirmā versija iznāca 2004. gadā. Tiešsaistē lietotnes lejupielāde ātri sasniedza skaitli simts. Cilvēki jūsmoja par to forumos un kā rezultātā tā kļuva par vienu no vispopulārākajām programmatūrām pēc somu žurnāla Tietokone versijas. Divi vīrieši jutās, ka saņēma apbalvojumu par savu grūto darbu. Tas nebija finansiālais apbalvojums, tā bija atzīšana par to, ka bija izdarīts kaut kas noderīgs.

Tajā pašā gadā divi draugi izīrēja pirmās telpas priekš sava biznesa. Viņiem nebija daudz iespēju mazas peļņas dēļ, tāpēc draugi devās uz cauruļu noliktavu, kurā ierīkoja 10 m² lielu biroju. Bija uzreiz skaidrs, ka izmaksas nevar pārsniegt ienākumus, un tas bija ievērots kā stingrs princips.

Lietotni saka lietot vairāk un vairāk cilvēku, un kompānija sāka dzīvot. Bija pareizais laiks, lai spert nākamo soli. 2006. gadā Juha Kivinen, kas strādāja Somijas pasta par priekšsēdētāja vietnieku un par personāla nodaļas vadītāju, saka interesēties par divu draugu aktivitati un piedāvāja sadarbību, ko Mikko un Mikko pieņēma. Kopš tā laika Juha ir kļuvis ne tikai par valdes priekšsēdētāju, bet arī par kompānijas tēvu. Pieredzējis uzņēmējs Juha un divi sajūsminātie jaunie vīrieši nolēma iekarot pasauli kopā.

Igaunijas sala Sāremā jeb Sāmsala ir kļuvusi par kompānijas garīgo māju. Tur bija iegūts iedvesmojums no vecajām vējdzirnavām, un uzņēmums saņēma nosaukumu, virzienu un mērķus. Uzņēmuma logotipā ir, protams, attēlotas vējdzirnavas. Vējdzirnavu asmeņi simbolizē uzņēmuma četrus principus: saistību, zinātību, orientāciju uz klientu apkalpošanu un funkcionālus risinājumus.

Šajā gadā uzņēmums sāka pieņemt darbā cilvēkus. Tā kā bija svarīgi novirzīt Salo vizuālo orientāciju un Ilomeki tehnisko veiklību pareizajā pusē, vajadzēja atrast cilvēku ar pārdošanas un marketinga prasmēm. Reino Merileinens, jaunākais marketinga asistents sāka savu darbu kā pārdevējs, pēc tam kļuva par pārdošanas menedžeri un beigās par marketinga direktoru. Tagad Reino ir uzņēmuma Isolta partneris un strādā vairākās pozīcijās, kuras ir saistītas ar uzņēmējiem un mazo biznesu. Reino nodarbojas arī ar somu kompānijas EnterpriseVantaa valdes vadīšanu un ir centra NewCo Helsinki biedrs.

Izaugsme turpinājās vienmērīgā tempā. Katrā gadā uzņēmums pieņēma darbā apmēram vienu cilvēku. Klientu skaits auga no simtiem līdz tūkstošiem un pēc tam izauga līdz desmit tūkstošiem.

2017. gadā kompānijā strādā 15 cilvēku. Mikko, Mikko un Reino joprojām ir kompānijas uzņēmēji, kas pieder pilnībā Somijas privātpersonām. Kompānija darbojas piecās valstīs: Somijā, Zviedrijā, Vācijā, Igaunijā un Latvijā.

Isolta vērtības ir palīdzība, atklātība, godīgums, brīvība, uzticēšanās, zinātkāre, mācīšanās, vienlīdzība un cieņa. Isolta darbinieki ir viena liela ģimene, kas viss palīdz saglabāt labu komandas garu un stimulēt efektīvu kopīgu darbu. Tāda noskaņa iedvesmo mūsu kompāniju sasniegt pienākumus starptautiskajā biznesā.

Notikumi gadu gaitā:

2001. gadā sākas rēķinu izrakstīšanas programmatūras attīstība

2002. gadā programmatūra ir pielāgota dažām HVAC kompānijām

2003. gadā kompānija ir nodibināta kā pilnsabiedrība

2004. gadā iznāca versija 1.0 priekš Windows un pēc tam priekš Mac

2006. gadā uzņēmums kļuva par sabiedrību ar ierobežotu atbildību

2008. gadā sadarbībā ar kompāniju Maventa ir ieviesti e-rēķini kā daļa no programmatūras

2008. gadā programmatūru izmanto 5000 cilvēku

2009. gadā Etera, kas ir strādājošo pensionāru apdrošināšanas kompānija, un Somijas uzņēmējdarbību + **aģentūras izvirza Isolta par gada e-uzņēmumu

2010. gadā programmatūru izmanto 10000 cilvēku

2012. gadā programmatūru izmanto 20000 cilvēku

2013. gadā iznāca SaaS versija. Pakalpojums ir pieejams Igaunijā

2013. gadā sadarbībā ar kompāniju Basware ir ieviesta e-rēķinu izrakstīšana kā daļa no Isolta pakalpojumiem

2015. gadā programmatūru izmanto 30000 cilvēku un pakalpojums ir ieviests Vācijā un Latvijā

2016. gadā pakalpojums ir ieviests Zviedrijā